کدلپر پلتفرمی برای یاگیری و آموزش برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار است. تلاش ما در جهت بهتر شدن روز به روز کیفیت آموزش برنامه نویسی و نیز، هر چه آسان تر کردن دسترسی به ابزار های مختلف در حوزه برنامه نویسی میباشد. هدف این پلتفرم (کدلپر)، تولید و تکثیر روزانه آموزشات ، مقالات، مطالب علمی مرتبط با برنامه نویسی و اخبار مربوطه میباشد.

تاریخچه

هر کسب و کاری داستان مربوط به خودش را دارد که داستان شروع آن کسب و کار و تبدیل شدن به چیزی که در زمان حال هست، همیشه جذاب است. داستان پلتفرم کدلپر نیز از این قائده پیروی میکنه.

قبل از آغاز

قبل از آغاز فعالیت سایت و صفحه اینستاگرام کدلپر، این پلتفرم فقط قرار بود در یوتیوب به صورت آموزشات برنامه نویسی در سال 1399 فعالیت خودش رو شروع کنه اما به دلایل مشغله های مختلف امکان شروع آموزشات هیچوقت فراهم نشد.

طوفان مغز (گسترش ایده)

در سال 1400 ایده ساخت پلتفرم گسترش پیدا کرد و بعد از مدتی تقریبا آینده اش روی کاغذ بود. ولی رسیدن به آن آینده نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی برای تولید و رسیدن به مرحله آخر داشت که هیچکدام از آن نیازمندی ها قابل دسترس نبود و همچنین رسیدن به سود از طریق ایده ای که فقط روی کاغذ بود نیز تقریبا غیر ممکن به نظر میرسید.

بعد از چند ماه (سال 1401) تصمیم بر آن شد که از کوچک ترین حد ممکن با صرف کمترین هزینه و زمان ممکن از طریق یک وبسایت وبلاگی کوچک و همچنین یک صفحه اینستاگرام با کمک تعدادی از افراد متخصص در این زمینه پروژه را شروع کرده و به مرور با جذب مخاطبان خودمان، کسب و کار و ایده را گسترش داده و به مرحله نهایی (آینده روی کاغذ) برسیم

لوگو پلتفرم کدلپر

شروع کار

در سال 1401 به پختگی کافی برای تبدیل شدن به یک فضای واقعی در بستر اینترنت رسید. در این سال پلتفرم کدلپر با بهره گیری از تکنولوژی و منابع موجود با صرف کمترین هزینه و زمان ممکن، شروع به کار کرد.